Будинок
дитячої
творчості
Стислий звіт
діяльності Новогродівського Будинку дитячої
творчості за перше півріччя 2019 -2020 навчального року.
У першому півріччі навчального року у закладі навчалося 620 вихованців віком від 5-ти до 20-ти років, у 33 гуртках .
Вся діяльність педагогічного колективу Будинку дитячої творчості в 2019-2020 навчальному році спрямовувалася на забезпечення прав вихованців на позашкільну освіту, організацію їх навчально-пізнавальної діяльності, становлення і розвиток виховної системи у закладі, науковометодичної роботи з педкадрами, співпрацю освітнього закладу із сім’єю, загальноосвітніми школами і громадськими організаціями з метою розвитку особистості дитини. Робота планувалася і проводилася на загально-педагогічних принципах на підставі Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 (зі змінами), Статуту Будинку дитячої та творчості, плану роботи на 2019-2020 навчальний рік. Робота гуртків здійснювалася за навчальними програмами. Враховуючи завдання з Указу Президента “Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року“ у позашкільній освіті, діяльність колективу Будинку дитячої та юнацької творчості у 2019-2020 навчальному році спрямовувалася на:
1. Збереження та розвиток мережі гуртків для забезпечення рівного доступу дітей та молоді з урахуванням їх особистісних потреб до навчання, розвитку та соціалізації засобами позашкільної освіти.
2. Урізноманітнення напрямів позашкільної освіти, вдосконалення її організаційних форм, методів і засобів навчально-виховного процесу та способів їх реалізації шляхом впровадження новітніх педагогічних технологій.
3. Реалізацію системи заходів щодо активізації національно-патріотичного виховання гуртківців БДТ, орієнтації виховного процесу в закладі на формування української ідентичності, здатності до конструктивного міжкультурного діалогу та практики міжнаціональних стосунків.
4. Роботу педагогичного колективу над реалізацією науково-методичної проблеми «Розвиток життєвої компетентності вихованців в умовах позашкільного навчального закладу».
Запроваджені інноваційні форми та методи роботи в Будинку дитячої творчості, що пройшли апробацію і мали певний результат:
• робота над авторськими програмами та над адаптацією типових програм;
• модернізація навчально-виховного процесу: використання на заняттях психологічних вправ, завдань, які взяті з превентивних програм. Ведеться адаптація до умов позашкільного навчального закладу.
• інновації-трансформації, які змінюють форму занять: нетрадиційні форми проведення занять і виховних заходів ( ігрові заняття, квести, тренінги, творчі проекти, презентації робіт учнів, майстер-класи, флеш-моб).